Close
At least once placed 2nd or 3rd in a Group or Listed race. Winner of at least one Group or Listed race.
Race details

ère(P/ 1044) CIGA PRIX DE L'ARC DE TRIOMPHE , le 08.10.1989, PARISLONGCHAMP
GROUPE I , PLAT, 2.400 mètres ( PROCES VERBAL NON PARVENU: 53 Engagés. 38 Forfaits.



Pour les valeurs indiquées ***, consulter la fiche cheval en cliquant sur son nom.
PlaceHorse#Sire / DamMarginOwnerTrainerJockeyWeightPurseOwn'premBreed'premiumSuppl.Blink.CoupledA réclamerbyBreeders
01P2 carroll house ire m.ps. 4 a. 00Par: LORD GAYLE et TUNA (SILVER SHARK)(Corde:16)ANTONIO BALZARINISUC. MA. JARVISMR MICHAEL J. KINANE59 kg762.245       
02P2 behera ire f.ps. 3 a. 00Par: MILL REEF et BORUSHKA (BUSTINO)1.5 (Corde:12)S.A. AGA KHANA.DE ROYER DUPRESUC. ALAIN LEQUEUX54,5kg304.898       
03P2 saint andrews m.ps. 5 a. 00Par: KENMARE et HARDIONA (HARD TO BEAT)CTE (Corde:09)FRANK STRONACHJM. BEGUIGNEMR ERIC LEGRIX59 kg152.449 38.112 O   P. AZAM, R. AZAM, A. AZAM
04P2 young mother f.ps. 3 a. 00Par: YOUTH et SANTA TINA (SANTA CLAUS)ENC (Corde:14)JEAN-MARIE BEGUIGNEJM. BEGUIGNEMR ALAIN BADEL54,5kg76.225 19.056    SHIRA RACING LTD
05P2 sierra roberta f.ps.+ 00Par: DON ROBERTO et SIERRA MORENA (CANISBAY)3/4 (Corde:03)SUC. PAUL DE MOUSSACA. FABREMR FREDERIC HEAD54,5kg       MAYLANDS STUD
06P2 robore m.ps. 4 a. 00Par: ZINO et MONA MOU (LUTHIER)1/2 (Corde:17)MIS DE GEOFFRESUC. N. PELATMR ALFRED GIBERT59 kg       SUC. R. BOUSQUET,MME R. BOUSQUET
07P1 norberto can m.ps. 3 a. 00Par: ROBERTO et NORTHERN SUNSET (NORTHFIELDS)(Corde:15)MME VIRGINIA PAYSONPL. BIANCONEGARY-WILLIAMS MOORE56 kg    O    
08P2 legal case ire m.ps. 3 a. 00Par: ALLEGED et MARYINSKY (NORTHERN DANCER)(Corde:04)SUC. WHITELM. CUMANILANFRANCO DETTORI56 kg        
09P2 britannia ger f.ps. 4 a. 00Par: TARIM et BONNA (SALVO)(Corde:05)STALL MARCASSARGUESSUC. B. SCHUTZTHOMAS-RICHARD QUINN57,5kg        
10P2 aliysa ire f.ps. 3 a. 00Par: DARSHAAN et ALANNYA (RELKO)(Corde:07)S.A. AGA KHANSIR MR. STOUTEMR WALTER-ROBERT SWINBURN54,5kg        
11P2 mansonnien m.ps.+ 00Par: TIP MOSS et ASSOCIATION (MARGOUILLAT)(Corde:13)MME BERNARD DESTREMAUSUC. N. PELATGERALD MOSSE59 kg       SUC. N. PELAT
12P2 top class gb m.ps. 4 a. 00Par: HIGH TOP et CASSINA (HABITAT)(Corde:18)ASTER RACING LIMITEDCE. BRITTAINMICHAEL ROBERTS59 kg        
13P2 petrullo gb m.ps. 4 a. 00Par: ELECTRIC et MY THERAPE (JIMMY REPPIN)(Corde:02)C. A. WEBSTERRF. CASEYMR GUY GUIGNARD59 kg        
14P2 star lift gb m.ps. 5 a. 00Par: MILL REEF et SENECA (CHAPARRAL)(Corde:06)SUC. DANIEL WILDENSTEINA. FABREMR DOMINIQUE BOEUF59 kg        
15P2 french glory ire m.ps.+ 00Par: SADLER'S WELLS et DUNETTE (HARD TO BEAT)(Corde:10)KHALID ABDULLAHA. FABRESUC. PAT EDDERY56 kg        
16P2 in the wings gb m.ps.+ 00Par: SADLER'S WELLS et HIGH HAWK (SHIRLEY HEIGHTS)(Corde:11)CHEIK MOHAMMED AL MAKTOUMA. FABRECASH ASMUSSEN56 kg        
17P2 cacoethes usa m.ps. 3 a. 00Par: ALYDAR et CARELESS NOTION (JESTER)(Corde:08)LADY HARRISONG. HARWOODSTEPHEN CAUTHEN56 kg        
18P2 golden pheasant usa m.ps. 3 a. 00Par: CARO et PERFECT PIGEON (ROUND TABLE)(Corde:19)BRUCE MC NALLJE. PEASEANTHONY-STEPHEN CRUZ56 kg    O    
19P2 harvest time m.ps.+ 00Par: NOIR ET OR et FIRST CROP (LUNARD)(Corde:01)SUC. PAUL DE MOUSSACHA. PANTALLMR JOEL BOISNARD56 kg    O   MAYLANDS STUD

.