Close
At least once placed 2nd or 3rd in a Group or Listed race. Winner of at least one Group or Listed race.
Race details

ère(P/ 948) PRIX DE L'ARC DE TRIOMPHE , le 04.10.1981, PARISLONGCHAMP
GROUPE I , PLAT, 2.400 mètres ( PROCES VERBAL NON PARVENU: 60 Engagés. 34 Forfaits.



Pour les valeurs indiquées ***, consulter la fiche cheval en cliquant sur son nom.
PlaceHorse#Sire / DamMarginOwnerTrainerJockeyWeightPurseOwn'premBreed'premiumSuppl.Blink.CoupledA réclamerbyBreeders
01P2 gold river f.ps. 4 a. 00Par: RIVERMAN et GLANEUSE (SNOB)(Corde:14)SUC. JACQUES WERTHEIMERA. HEADGARY-WILLIAMS MOORE57,5kg304.898 76.225    SUC. J. WERTHEIMER
02P2 bikala ire m.ps.+ 00Par: KALAMOUN et IRISH BIRD (SEA BIRD)3/4 (Corde:07)SUCC JULES OUAKIPL. BIANCONESUC. SERGE GORLI56 kg121.959       
03P2 april run ire f.ps. 3 a. 00Par: RUN THE GANTLET et APRIL FANCY (NO ARGUMENT)NEZ (Corde:01)MME BERTRAM R. FIRESTONESUC. F. BOUTINMR PHILIPPE PAQUET54,5kg60.980       
04P2 perrault gb m.ps.+ 00Par: DJAKAO et INNOCENT AIR (COURT MARTIAL)2.L (Corde:09)SUC. TH. DE ZUYLEN DE NYEVELTSUC. P. PELATMR HENRI SAMANI59 kg30.490   O    
05P2 ardross ire m.ps.+ 00Par: RUN THE GANTLET et LE MELODY (LEVMOSS)2.L (Corde:24)SUCC C.A.B. ST GEORGESUC. HRA. CECILLESTER PIGGOTT59 kg        
06P2 argument m.ps.+ 00Par: KAUTOKEINO et ARANTELLE (TAPIOCA)1.5 (Corde:22)BRUCE MC NALLSUC. M. ZILBERSUC. ALAIN LEQUEUX59 kg       SUC. P. RIBES
07P2 akarad (fr) m.ps. 3 a. 00Par: LABUS et LICATA (ABDOS)(Corde:04)S.A. AGA KHANSUCC FRANCOIS MATHETMR YVES SAINT-MARTIN56 kg        
08P2 tootens ire f.ps. 3 a. 00Par: NORTHFIELDS et NIGHT ATTIRE (SHANTUNG)(Corde:08)MLLE CORA LYNCHSUC. E. BARTHOLOMEWMR GEORGES DOLEUZE54,5kg        
09P2 leandra f.ps.+ 00Par: LUTHIER et ADY ENDRE (RELIANCE)(Corde:15)SUC. TH. DE ZUYLEN DE NYEVELTSUC. P. PELATMR GERARD DUBROEUCQ54,5kg       SUC. T.DE ZUYLEN DE NYEVELT
10P2 snow day f.ps. 3 a. 00Par: RELIANCE et VINDARIA (ROI DAGOBERT)(Corde:19)SUC. ROBERT SANGSTERSUC. F. BOUTINMR ALFRED GIBERT54,5kg       SUC. HG. BOUTIN
12P2 pelerin (fr) m.ps.+ 00Par: SIR GAYLORD et PADRONA (ST PADDY)(Corde:11)SIR PHILIP OPPENHEIMERH. WRAGGEDWARD-WILLIAM HIDE59 kg        
13P2 lancastrian ire m.ps. 4 a. 00Par: REFORM et ROSALIE (MOLVEDO)(Corde:23)SIR MICHAEL SOBELLD. SMAGAMR MAURICE PHILIPPERON59 kg       BALLYMACOLL STUD FARM LTD
14P2 prince bee gb m.ps. 4 a. 00Par: SUN PRINCE et HONERKO (TANERKO)2.L (Corde:17)SIR MICHAEL SOBELLWR. HERNJOSEPH MERCER59 kg        
15P2 ring the bell nz m.ps. 4 a. 00Par: RANGONG et WITCHCRAFT (MYSTERY)(Corde:18)MME E.M. MACKLEYHC. WESTBROOKN. TILEY58,5kg        
16P2 gilded vanity ire f.ps. 4 a. 00Par: RUN THE GANTLET et SUNSET TEMPLE (GOLDEN HORUS)(Corde:16)C.J. FERGUSP. RUSSELLGABRIEL CURRAN57,5kg        
17P2 detroit f.ps.+ 00Par: RIVERMAN et DERNA (SUNNY BOY)(Corde:03)SUC. ROBERT SANGSTERSUCC OLIVIER DOUIEBMR FREDERIC HEAD57,5kg       STE ALAND
18P2 cut above gb m.ps. 3 a. 00Par: HIGH TOP et CUTLE (SAINT CRESPIN III)(Corde:12)SIR JOHN ASTORWR. HERNSUC. BRIAN TAYLOR56 kg        
19P2 kings lake usa m.ps. 3 a. 00Par: NIJINSKY et FISH BAR (BALDRIC)(Corde:10)SUC. JEAN-PIERRE BINETSUC. MV. O'BRIENSUC. PAT EDDERY56 kg        
20P1 gap of dunloe m.ps. 3 a. 00Par: SASSAFRAS et ABSARETCH (DANCER'S IMAGE)(Corde:05)SUC. BOB DEMUYSERPL. BIANCONEMR WALTER-ROBERT SWINBURN56 kg    O   P. FULLER
21P2 beldale flutter usa m.ps. 3 a. 00Par: ACCIPITER et FLITTER FLUTTER (COHOES)(Corde:20)A.J. KELLYSUC. MA. JARVISANTHONY-PATRICK MURRAY56 kg        
22P2 rahotep m.ps.+ 00Par: MATAHAWK et LA MASURE (NET)(Corde:21)JEAN-CLAUDE WEILLSUC. B. SECLYMR JEAN-LUC KESSAS56 kg       PAT. CHAMPION
23P2 blue wind ire f.ps. 3 a. 00Par: LORD GAYLE et AZURINE (CHAMOSSAIRE)(Corde:06)MME BERTRAM R. FIRESTONEDK. WELDMR WALTER SWINBURN54,5kg        
24P2 condessa ire f.ps. 3 a. 00Par: CONDORCET et VARINESSA (VARANO)(Corde:13)CRAIG B. SINGERJS. BOLGERDECLAN GILLESPIE54,5kg    O    

.